Zmp Jonizator ozonator powietrza gl 2100 z funkcją aromoterapii - OKAZJE

chwilowy brak towaru

 • Producent: ZMP
 • Kategoria: Oczyszczacze powietrza

towar niedostępny

Jonizator 7.000.000 jonów + Ozonator 200 mg + Aromaterapia

Urządzenie może pracować w trzech trybach:

  • jako jonizator o skuteczności 7.000.000 jonów/c m³
  • jako ozonator - generowanie ozonu 200 mg/h
  • po dodaniu do filtra olejków aromaterapeutycznych dodatkowo pracuje jako urządzenie do aromaterapii

Działanie jonizatora

Tak zwany elektrosmog podnosi się we wnętrzach naszych domów oraz pomieszczeń biurowych, co jest ściśle związane z obecnością najróżniejszych sprzętów elektronicznych. Urządzenia takie jak komputery czy telewizory emitują jony dodatnie, mające szczególnie niekorzystny wpływ na zdrowie człowieka. W praktyce, przebywanie sporo godzin dziennie w pomieszczeniu, w którym znajdują się radioodbiorniki, komputery czy drukarki, może doprowadzić do wielu problemów ze zdrowiem. Silnie dodatnio zjonizowane powietrze nie jest naturalne dla człowieka.

Warto podkreślić, iż jony dodatnie sprzyjają rozwojowi bakterii, wirusów i grzybów, dlatego występowanie krzywdzących mikroorganizmów we wnętrzach, w których pracują urządzenia elektryczne, nie powinna nikogo zdziwić.

Jonizator ma właściwości prozdrowotne, ponieważ generuje jony ujemne. Dzięki nim można zneutralizować negatywnie naładowany elektrosmog i poprawić jakość powietrza. Warto podkreślić, że wydajność jonizatorów w tym zakresie jest udowodniona naukowo. W praktyce, dzięki urządzeniu można efektywnie przeciwdziałać namnażaniu się mikroorganizmów, które na skutek nasyconego jonami ujemnymi powietrza są kierowane ku dołowi. Dzięki temu alergeny, pleśń czy grzyby, nie mogą dostać się do naszych płuc.

Jonizatory pomagają stworzyć prozdrowotny mikroklimat, zbliżony do naturalnego powietrza. Warto zauważyć, iż jest ono podobne do mikroklimatu po burzy, przy wodospadzie czy na leśnej polanie zroszonej deszczem, co łączy się z jego silnym zjonizowaniem.

niedużo osób zdaje sobie sprawę z negatywnego wpływu elektrosmogu na nasze samopoczucie. W rzeczywistości nagromadzenie się jonów dodatnich może być przyczyną wielu dolegliwości zdrowotnych, takich jak bezsenność czy poczucie niepokoju. Ponadto, ich występowanie negatywnie wpływa na układ krążenia. Specjaliści podkreślają, że przebywanie w pomieszczeniu o obfitym nagromadzeniu jonów dodatnich może wywoływać uporczywe bóle głowy. Tymczasem dzięki wzbogaceniu powietrza w dobre dla zdrowia jony ujemne, mamy szansę momentalnie zmienić klimat panujący w danym pomieszczeniu – tak, aby jak najlepiej oddawał naturalne, najzdrowsze powietrze po burzy albo po dynamicznym deszczu. W rezultacie, dzięki jonizacji można zadbać o wzmocnienie układu immunologicznego, ulepszenie krążenia czy wzmocnienie układu nerwowego. To także wspaniałe rozwiązanie dla osób, które niejednokrotnie zmagają się z dolegliwościami o podłożu alergicznym oraz z bólem reumatycznym. Jonizator ma jeszcze pozytywny wpływ na samopoczucie – oczyszczone pomieszczenia gwarantują wyższy komfort mieszkania.

Jony ujemne są niezastąpione w usuwaniu zgubnych mikroorganizmów, w tym grzybów i bakterii. Dzięki nim można także pozbyć się roztoczy i kurzu. Są one w dodatku zalecane w sytuacji pomieszczeń, w których unoszą się zanieczyszczenia przemysłowe bądź pochodzenia zwierzęcego. Stosowanie jonizatora jest zalecane także w sytuacji osób, którym zależy na świeżym zapachu powietrza w mieszkaniu. Z pomocą urządzenia można polikwidować nieprzyjemne fetory najróżniejszego pochodzenia.

Jonizatory produkując jony ujemne, przywracają naturalny skład powietrza w pomieszczeniach.

Obejrzyj jonizator w 3D!

Działanie ozonatora.

Ozonując powietrze usuwamy bakterie, wirusy, pleśnie, kurz i nieprzyjemy aromat dymu papierosowego i amoniaku.

dzięki czemu jest on bezusterkowy i niezastąpiony dla alergików.

Ze względu na działanie zdrowotne urządzenie jest polecane poprzez lekarzy.

Ozon (O3) jest nad wyraz gwałtownym utleniaczem, dzięki temu działa niszcząco nie tylko na żywe mikroorganizmy,też na wirusy (w przeciwieństwie do innych aseptyków, albo antybiotyków).

Działanie bakteriobójcze ozonu jest 50 razy efektywniejsze i 3000 razy szybsze niżeli chloru.

Charakterystyka i działanie

1. Ozonator GL­2100 nad wyraz produktywny generator ozonu (200mg/h), a także podzespół jonizujący ujemnie, prozdrowotnie cząstki powietrza o emisji ponad 7 milionów ujemnych jonów na 1 cm³ powietrza. Dzięki temu jonizator ma użycie do czyszczenia powietrza nawet w obszernych pomieszczeniach mieszkalnych do 40 m², jak również w obiektach użyteczno­ści publicznej, handlowych, biurowych, przemysłowych. Jest na dodatek produktywny do wytrącania pyłów i aromatów przy hodowli ptaków i innego inwentarza.

2. Dzięki dostępnego filtra na spodzie urządzenia urządzenie wyśmienicie stanie na wysokości zadania w aromaterapii, po zakropleniu do filtra kilku kropel wybranego olejku zapachowego.

3. Do stosowania w pomieszczeniach do 40 m² przy wysokości 3 m.

4 wyjątkowo efektywny energetycznie, zużycie mocy wyłącznie 20W (przy wykorzystaniu ozonatora), dopasowany do pracy ciągłej (w trybie pracy jako jonizator).

5. Konieczny i bezusterkowy w efektywności dla alergików.

6. Nie posiada kosztownych filtrów wymagających podmiany. W spodniej części urządzenia znajduje się filtr, który należy czyścić w zależności od stanu zabrudzenia poprzez umycie w ciepłej wodzie, wysuszenie i ponowne założenie. Raz na kwartał finezyjnie suszarką przedmuchać otwór wylotowy jonizatora przez kilka sekund.

7. Ozonator posiada niebieskie podświetlenie działające pozytywnie na organizm.

W zestawie otrzymują Państwo:

 • jonizator/ozonator,
 • kartę gwarancyjną,
 • instrukcję obsługi w języku polskim.

GWARANCJA 1 ROK

informacje techniczne

1. Napięcie zasilania AC V /50Hz

2. Znamionowy pobór mocy 10W (jonizator), 20W (jonizator + ozonator)

3. Emisja jonów ujemnych 7 000 000 jonów /c m³

4. Emisja ozonu 200mg/h

5. Wariant pracy: ustawienie „—" ciągła S1, ustawienie „=„ S2 (40min.)

6. Powierzchnia oczyszczania 10÷40m²7. Waga 700g

8. Rozmiary 132x132x166mm

TREŚĆ I fotografie chroniONE SĄ PRAWAMI AUTORSKIMI. WSZELKIE POWIELANIE, KOPIOWANIE TYLKO ZA WYŁĄCZNYM ZEZWOLENIEM WŁAŚCICIELA.

Popularne produkty w kategorii: Oczyszczacze powietrza